kwia tuch tuch tuchi
Blog > Komentarze do wpisu

partyzantka ogrodnicza
zapraszamy na dzisiejszą akcję.

Partyzantka Ogrodnicza

Partyzantka ogrodnicza w języku angielskim to guerilla gardening, to działania, które cechuje postawa niezgody na otaczającą nas przestrzeń, jej anonimowość. Partyzanci ogrodniczy, zmieniają ten stan poprzez wspólne wysadzania roślin, którym starają się zbudować nową relację z otoczeniem, zwrócić na nie uwagę innych, zmienić. Grupa Kwiatuchi ma na koncie kilka takich akcji guerilla gardeningowych, kolejną do której zapraszają to akcja społeczno-artystyczna „Partyzantka Ogrodnicza”  kierowana głównie do mieszkańców Żoliborza.

- Chcemy w mniej pomnikowy i bardziej ludzki, wręcz indywidualny sposób dać szansę na upamiętnienie historii sierpniowo-wrześniowych. Proponujemy akcję o charakterze gry miejskiej, którą cechuje partycypacja społeczna, gdyż jej wynik będzie wspólnym dziełem. Każdy z chętnych zaznacza na przygotowanej przez nas mapie Żoliborza miejsca jego zdaniem ważne dla Powstania Warszawskiego. Zależy nam na miejscach, indywidualnej historii, które dla uczestnika wydają się, czy to ważne z punktu widzenia historii Powstania Warszawskiego, czy być możne miejsce jakiejś rodzinnej historii powiązanej z wydarzeniami. Mapa po akcji zostanie udostępniona w internecie jako „Mapa Pamięci”. Kwiaty, które pojawią się w tych miejscach, dla autorów wysadzeń będą miejscem pamięci, ale dla osób nieuczestniczących w akcji po prostu kwiatami. - tłumaczą Kwiatuchi.

Przyjdź, weź sadzonkę i wysadź ją w miejscu, które kojarzy ci się Powstańczo. Wspólnie wyznaczmy „Mapę Pamięci”. Niech kwiaty rosną dla nich, dla nas. Walka trwa.

29 lipca, piątek, od godziny 12 do 16
Warszawa, park Żywiciela, Żoliborz

Akcja realizowana przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Żoliborz.


piątek, 29 lipca 2011, kwiatuchi

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Paul 305, *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
2012/06/28 11:30:42
Super sprawa.Szkoda jedynie ze aktywność kwiatuchi ogranicza się tylko do Żoliborza ale pomysł znakomity.Na pewno wezmę udział choć jestem z innej dzielnicy. :-)